Hardware, software, servis, poradenství

Mladá Boleslav a okolí

 

Samotné Windows umožňují vypalovat na CD i DVD disky, ale práce to není pohodlná ani nijak komfortní a neumožňuje používat pokročilé parametry. Nejznámějším programem pro vypalování je program Nero, tento software však není v plné verzi zdarma. Plná verze Nera je spíš kompilací mnoha programů na úpravu videí, fotek apod. ale tento celý balík využije málokdo. Proto se společnost Nero rozhodla (také díky sílící konkurenci v podobě alternativ vypalování plně zdarma) vydat také verzi zdarma. Tato verze se věnuje čistě jen vypalování CD a DVD, má poměrně omezené funkce, jejichž používání může práci dost znesnadnit.

Proto zde představíme nyní program, který zdarma v plné verzi (žádná funkční omezení), je nenáročný co se týče hardwarových nároků, nejedná se o mrtvý projekt, tzn. je stále vyvíjen a jsou uvolňovány nové verze a navíc - celý program je plně v češtině. Jedná se o program CD Burner XP. Instalační soubor je poměrně malý (v době psaní článku kolem 7 Mb), software totiž využívá .NET framework, který je již součástí systému Windows 7 a do Windows XP ho lze poměrně snadno doinstalovat. .NET framework je poskytován společností Microsoft zcela zdarma, instalace probíhá přímo z internetu.

Po nainstalování je program i bez restartu operačního systému plně funkční. Po spuštění je zobrazena první obrazovka, kde si uživatel může vybrat skupinu úkonů, které hodlá provádět. Je zde tedy k dispozici možnost vytvářet kompilaci dat, vytvořit zvukové cd, vypálit obraz disku, kopírovat disk, smazat disk či pokračovat v předchozím uloženém projektu.

úvodní obrazovka - výběr činnosti

úvodní obrazovka - výběr činnosti

hlavní obrazovka - tvorba disku

hlavní obrazovka - tvorba disku

Program má velice intuitivní ovládání, vytvořit disk zvládne i méně znalý uživatel. Jak jsme již uvedli, program je kompletně v češtině a to rozhodně na použitelnosti přidá, obzvlášť je to užitečné pro ty uživatele, kteří se ještě s vypalováním CD nebo DVD osobně nesetkali. Program má poměrně rozsáhlou online nápovědu, která bohužel dosud v češtině k dispozici není.

Samozřejmě existuje mnoho dalších programů, které budou alternativou k CD Burner XP, představíme si některé v dalším článku naší poradny.

 

Rychlý kontakt

captcharefresh

Co děláme a umíme

Servis výpočetní techniky - pc sestav, notebooků a doplňků. Dále poradenství, odborná pomoc, opravy u Vás doma, doprava po Mladé Boleslavi zdarma, inividuální přístup, rychlé jednání, pravidelný servis pro firmy.

Pro města Mladá Boleslav, Kosmonosy, Bakov nad Jizerou, Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Bezno, Dobrovice, Sukorady a jejich okolí

Servis pro domácnosti a firmy

  • návrh a dodávky pc sestav
  • instalace komponent a doplňků
  • diagnostiky a opravy softwarových a hardwarových závad
  • odvirování a zabezpečení
  • zálohy a obnovení dat
  • záchrana dat z vadných zařízení
  • nastavení internetu, dalších programů a služeb
  • vývoj a správa webů s redakčním systémem Joomla
  • výkup a odvoz hardwaru